تبلیغات
یك وبلاگ مذهبی نظامی - حمله گسترده طالبان و وهابیون به پاراچنار
به روایت لینك ...
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 ساعت 09:55 بعد از ظهر توسط حیدر
طالبان پاکستان از صبح روز سه‌شنبه ، حمله‌ی گسترده‌ای را علیه روستاها و مواضع شیعیان پاراچنار آغاز کرد.
به گزارش رزمنده‌گان مقاومت پاراچنار، طالبان و وهابیون پاکستان در منطقه‌ی کوهستانی خیوص ، به مواضع شیعیان یورش برده و از ادوات سنگین نظامی نیز سود بردند. این تهاجم که از صبح روز سه‌شنبه (۲۷ اردی‌بهشت) آغاز شده بود ، با مقاومت جانانه‌ی شیعیان منطقه رو به رو شده و در نبرد سنگینی که بین رزمنده‌گان اسلام و کفار در گرفته بود و پس از ساعت‌ها زد و خورد ، دست آخر شیعیان تمامی روستاها و مناطقی را که سلفیون اشغال کرده بودند، پس گرفته و تمامی منطقه‌ی خیوص را از لوث وجود آنان پاک کردند که در این درگیری ، چهار نفر از رزمنده‌گان پاراچنار مجروح شدند و از هلاک‌شده‌گان طالبان تا کنون خبری مخابره نشده است.
گفتنی است در نبرد خیوص، علی‌رغم شعارهای ماهای گذشته‌ی دولت پاکستان مبنی بر مبارزه با طالبان، نیروهای دولتی هیچ‌گونه دخالتی علیه این گروه به عمل نیاورده و گزارش‌ها از منابع موثق حاکی است که حتی از لحاظ اطلاعاتی و لجستیک به طالبان کمک‌رسانی نیز کرده بودند.
لازم به ذكر است پس از این شكست مفتضحانه ، از صبح روز چهارشنبه و با ملحق شدن طالبان افغانستان به قوای کفار در منطقه خیصوص ، نبرد در این منطقه وارد مرحله‌ی جدیدی شد.
بنا بر این گزارش، دشمنان اهل بیت که در این نبرد شکست سختی را از شیعیان متحمل شده بودند ، با استمداد از طالبان افغانستان و سلفیون دیگر نقاط و کمک‌های اطلاعاتی ارتش پاکستان ، از شب گذشته به شدت حملات خود افزودند که در پی آن یکی از رزمندگان با سابقه‌ی پاراچنار که خود از اهالی خیوَص بود ، پس از برداشتن جراحات سخت ابتدا به بیمارستان منتقل شده و علی‌رغم تلاش پزشکان ، به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد. هم‌چنین طالبان که در صدد جبران شکست روز سه‌شنبه خود بودند ، مناطق مسکونی خیوَص را با راکد و خم‌پاره گلوله باران کردند که بر اثر آن یک زن و کودک در روستای شلوزان به شدت زخمی شدند.
شایان ذكر است حملات اخیر طالبان به مناطق جنوبی و شمالی پاراچنار در بحبوحه‌ی جنایات آل‌سعود و آل‌خلیفه در بحرین ، از یک طرح حساب شده و بلند مدت خبر می‌دهد که نیاز به عکس‌العمل جامعه‌ی جهانی و کشورهای اسلامی دارد.

اللهم الرزقنی توفیق جهاد فی سبیلك ...
خدایا كمك كن تا انتقام سیلی حضرت زهرا (س) را بگیرم
[فقط همین]


طبقه بندی: پاراچنار، 
درباره وبلاگ

بسیجی‌ام

به امید ظهور پنجره‌ام

و بازمانده‌ی نسل هزاره‌ی حنجره‌ام

هنوز عهد و مرامی که داشتم دارم

و جان نیمه تمامی که داشتم دارم

به همرهان که جفا می‌کنند می‌گویم

اگر چه گفته‌ام اکنون بلند می‌گویم

که تا به چشمه‌ی نور حیات روزنه‌ایست

تمام بود و نبودم فدای خامنه‌ایست ...

لوگوی حمایتینویسندگان
آخرین مطالب
دانش‌نامه مهدویت
آرشیو ماهانه
آرشیو موضوعی
دوستان هم‌راه
نظرسنجی
چقدر به صحت اخبار منتشر شده در رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی (بی‌بی‌سی و VOA و ...) اعتماد دارید؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز: نفر
بازدیدهای دیروز: نفر
كل بازدیدها: نفر
بازدید این ماه: نفر
بازدید ماه قبل: نفر
تعداد نویسندگان: عدد
كل مطالب: عدد
آخرین بروز رسانی: